Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 25 czerwca 2018 r., sygn. akt IV SA/Wa 2953/17

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
sędzia WSA Marzena Milewska-Karczewska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 25 czerwca 2018r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej M. B.
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 12 lutego 2018r. oddalającego skargę M. B. wniesioną na postanowienie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z [...] sierpnia 2017r. nr [...] w przedmiocie odmowy uzgodnienia projektu decyzji o warunkach zabudowy

Sentencja

postanawia:

  1. I. odrzucić skargę kasacyjną, II. zwrócić ze środków budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na rzecz skarżącego M. B. kwotę 100 zł (słownie: sto złotych) uiszczoną tytułem wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z 12 lutego 2018r., sygn. akt IV SA/Wa 2953/17 oddalił skargę M. B. (dalej jako skarżący) wniesioną na postanowienie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z [...] sierpnia 2017r. nr [...] w przedmiocie odmowy uzgodnienia projektu decyzji o warunkach zabudowy.

Od powyższego wyroku skarżący będący jednocześnie radcą prawnym wniósł skargę kasacyjną. Zarządzeniem z 26 kwietnia 2018r. Przewodnicząca Wydziału wezwała skarżącego do uzupełnienia braków formalnych skargi kasacyjnej, w terminie siedmiu dni pod rygorem jej odrzucenia, przez nadesłanie pisma zawierającego wniosek o rozpoznanie skargi na rozprawie albo oświadczenia o zrzeczeniu się rozprawy wraz z jego 1 odpisem poświadczonym za zgodność z oryginałem.

Wezwanie powyższe zostało skutecznie doręczone skarżącemu w dniu 17 maja 2018r. Zatem siedmiodniowy termin do dokonania powyższej czynności bezskutecznie upłynął w dniu 24 maja 2018r. Pomimo tego, do dnia podjęcia niniejszego rozstrzygnięcia, skarżący nie wykonał zarządzenia Przewodniczącej Wydziału.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Skarga kasacyjna podlega odrzuceniu z powodu obarczenia jej brakiem formalnym, a mianowicie brakiem wniosku o jej rozpoznanie na rozprawie albo oświadczenia o zrzeczeniu się rozprawy.

Zgodnie z treścią art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi [(Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 z późn. zm.), (dalej jako P.p.s.a.] wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

Zgodnie z art. 176 § 1 i § 2 P.p.s.a. skarga kasacyjna powinna zawierać: 1) oznaczenie zaskarżonego orzeczenia ze wskazaniem czy jest ono zaskarżone w całości, czy w części;

  1. 2) przytoczenie podstaw kasacyjnych i ich uzasadnienie;
  2. 3) wniosek o uchylenie lub zmianę orzeczenia z oznaczeniem zakresu żądanego uchylenia lub zmiany. Ponadto skarga kasacyjna powinna czynić zadość wymaganiom przewidzianym dla pisma strony oraz zawierać wniosek o jej rozpoznanie na rozprawie albo oświadczenie o zrzeczeniu się rozprawy (§ 2).

W niniejszej sprawie wniesiona przez skarżącego skarga kasacyjna nie zawierała wniosku o jej rozpoznanie na rozprawie albo oświadczenia o zrzeczeniu się rozprawy, w związku z czym zarządzeniem z dnia 26 kwietnia 2018r. wezwano skarżącego do uzupełniania tego braku formalnego, w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Wezwanie wraz z pouczeniem o konsekwencjach wynikających z braku dopełnienia powyższego obowiązku zostało skutecznie doręczone skarżącemu w dniu 17 maja 2018r., zatem zakreślony termin upłynął bezskutecznie w dniu 24 maja 2018r. Pomimo upływu terminu skarżący nie uzupełnił braków formalnych skargi kasacyjnej, dlatego też skarga kasacyjna podlega odrzuceniu.

Z powyższych względów, na podstawie art. 178 i art. 232 § 1 pkt 1 P.p.s.a. Sąd postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 12 lutego 2018 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.