Uzasadnienie
L. K. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Rady do Spraw Uchodźców z dnia [...] października 2013 r., utrzymującą w mocy decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z dnia [...] lipca 2013 r. w części dotyczącej odmowy nadania statusu uchodźcy, odmowy udzielenia ochrony uzupełniającej oraz wydalenia z terytorium RP wobec stwierdzenia, że nie zachodzą okoliczności uzasadniające udzielenie zgody na pobyt tolerowany, natomiast w części dotyczącej zakazu ponownego wjazdu na terytorium RP i państw obszaru Schengen przez okres 6 miesięcy – uchylającą ww. decyzję i umarzającą postępowanie organu I instancji.
Postanowieniem z dnia 9 stycznia 2014 r. sygn. akt IV SA/Wa 2971/13 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przywrócił skarżącej termin do wniesienia skargi.
Zgodnie z zarządzeniem z dnia 11 lutego 2014 r. wezwano skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 300 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy wynika, że powyższe wezwanie doręczono skarżącej na wskazany adres do korespondencji w dniu 17 lutego 2014 r. Ostatni dzień terminu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi przypadł zatem na dzień 24 lutego 2014 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych ustalono, że do dnia 5 marca 2014 r. nie wpłynęła kwota należna z tytułu wpisu sądowego od skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Stosownie do art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm. - dalej p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
W niniejszej sprawie skarżąca nie uiściła wpisu sądowego od skargi, pomimo wezwania przez Sąd.
Uwzględniając powyższe, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia.