Uzasadnienie
J. M. 10 września 2015 r. wniosła skargę na wskazane w sentencji postanowienie. Zostało ono jej doręczone 21 lipca 2015 r.
Postanowieniem z 29 października 2015 r. odmówiono przywrócenia terminu do wniesienia skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.", skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie, a stosownie do art. 58 § 1 pkt 2 P.p.s.a. skarga wniesiona po upływie terminu do jej wniesienia podlega odrzuceniu przez Sąd.
Skarżąca uchybiła terminowi do wniesienia skargi. Zaskarżone postanowienie doręczono jej 21 lipca 2015 r.
Trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi określony w art. 53 § 1 P.p.s.a. upłynął 20 sierpnia 2015 r. (czwartek). Skarżąca wniosła skargę 10 września 2015 r., a więc z uchybieniem terminu do wniesienia skargi.
Jednocześnie należy zaznaczyć, iż Sąd postanowieniem z 29 października 2015 r. odmówił przywrócenia terminu do wniesienia skargi. Postanowienie to jest prawomocne.
W związku z powyższym Sąd odrzucił skargę na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i art. 58 § 3 w zw. z art. 53 § 1 P.p.s.a.