Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 24 listopada 2015 r., sygn. akt IV SA/Wa 395/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Alina Balicka przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 24 listopada 2015 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej A. I.
Od orzeczenia
od postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 3 czerwca 2015 r.
Sprawa
w sprawie ze skargi A. I. i J. I. na postanowienie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia [...] października 2014 r. znak: [...] w przedmiocie zawieszenia postępowania odwoławczego postanawia odrzucić skargę kasacyjną A. I.

Uzasadnienie

Postanowieniem z 3 czerwca 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargi A. I. i J. I. na postanowienie z [...] października 2014 r. Ministra Infrastruktury i Rozwoju w przedmiocie zawieszenia postępowania odwoławczego.

Pismem z 15 lipca 2015 r. A. I., reprezentowana przez adw. A. T. wniosła skargę kasacyjną do powyższego postanowienia.

Zarządzeniem z 6 października 2015 r. Przewodnicząca Wydziału IV wezwała pełnomocnika skarżącej do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w wysokości 100 (sto) złotych, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania.

Powyższe wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego 12 października 2015 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Stosownie do treści art. 220 § 1 i § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej "p.p.s.a.", sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W przypadku nie uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej przewodniczący wzywa skarżącego do jego uiszczenia w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania. W razie bezskutecznego upływu tego terminu, skarga podlega odrzuceniu przez sąd.

Z akt sprawy wynika, że skarżąca wraz z wniesieniem skargi kasacyjnej nie uiściła należnego wpisu sądowego. Mimo skutecznego doręczenia wezwania do uiszczenia wpisu, wpis nie został uiszczony, a termin do jego uiszczenia upłynął bezskutecznie 19 października 2015 r. Fakt nieuiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej potwierdził Oddział Finansowo-Budżetowy tut. Sądu (k. 73 v).

W tym stanie rzeczy Sąd uznał, że wobec nieuiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej, skarga kasacyjna A. I. podlega odrzuceniu, o czym Sąd orzekł w sentencji postanowienia, zgodnie z art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 2 września 2015 r., dokument z 3 czerwca 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.