Uzasadnienie
K. z siedzibą w D. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w C. z dnia [...] stycznia 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia ostatecznej decyzji z dnia [...] maja 2012 r., nr [...] stwierdzającej brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na budowie budynku inwentarskiego ([...]).
Zgodnie z § 2 ust. 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisów w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221 poz. 2193) w związku z art. 233 oraz 219 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sadami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), skarga wniesiona w niniejszej sprawie podlega opłacie sądowej (wpisowi), którą skarżący winien był uiścić przy wniesieniu skargi.
Ponieważ skarżący nie uiścił należnego wpisu sądowego, Sąd pismem z dnia 28 kwietnia 2014 r., w wykonaniu zarządzeń Przewodniczącego Wydziału IV z dnia 24 kwietnia 2014 r., wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego w wysokości 100 zł. W piśmie tym zamieszczono pouczenie, że nieuiszczenie wpisu sądowego, w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania, spowoduje odrzucenie skargi.
Wyżej wymienione wezwanie Sądu zostało doręczone skarżącemu w dniu 2 maja 2014 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru, k. 106). Termin do uiszczenia wymaganego wpisu sądowego upłynął zatem bezskutecznie w dniu 9 maja 2014 r.
Z informacji Oddziału Finansowo- Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 2 czerwca 2014 r. wynika, że do dnia 29 maja 2014 r. skarżący nie uiścił należnego wpisu sądowego od skargi.
Zgodnie z art. 220 § 3 cyt. ustawy Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania, nie uiszczono należnego wpisu.
W tym stanie rzeczy Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.