Uzasadnienie
Decyzją z dnia [...] grudnia 2016 r. Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa utrzymał w mocy postanowienie Dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dnia [...] listopada 2016r. o odmowie wszczęcia postępowania administracyjnego.
Skargę na powyższe postanowienie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wniosła J. M..
Zgodnie z zarządzeniem z dnia 16 lutego 2017 r. wezwano skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
W dniu 3 marca 2017 r. skarżąca wniosła o przyznanie prawa pomocy w zakresie obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych. Postanowieniem z 1 września 2017 r. referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie odmówił przyznania prawa pomocy. Skarżąca wniosła w ustawowym terminie sprzeciw, który postanowieniem z 16 listopada 2017 r. został utrzymany w mocy. Zarządzeniem z dnia 21 listopada 2017 r. wezwano stronę do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 16 lutego 2017 r. do uiszczenia wpisu sądowego od skargi.
Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy (k.
- 99) powyższe wezwanie doręczono skarżącej w dniu 24 listopada 2017 r. Ostatni dzień terminu do uiszczenia wpisu sądowego przypadł zatem na dzień 1 grudnia 2017 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych ustalono, że do dnia 22 grudnia 2017 r. nie została uiszczona kwota należna z tytułu wpisu sądowego od skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Stosownie do art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.), dalej p.p.s.a., skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
W niniejszej sprawie skarżąca nie uiściła wpisu sądowego od skargi, pomimo wezwania. Zgodnie zaś z art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.
Uwzględniając powyższe, na podstawie art. 220 § 3 w zw. z art. 58 § 3 p.p.s.a. Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia.