Uzasadnienie
Pismem z dnia 14 lutego 2012 r. Stowarzyszenie [...] wniosło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] stycznia 2012 r. w przedmiocie odmowy dopuszczenia Stowarzyszenia do postępowania w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku biurowo – usługowego z garażem podziemnym, przebudowie infrastruktury ciepłowniczej i wodno – kanalizacyjnej na działkach nr ew. [...], [...] w obrębie [...] w dzielnicy S. w W..
Postanowieniem z dnia 29 marca 2012 r., sygn. IV SA/Wa 530/12, referendarz sądowy odmówił Stowarzyszeniu przyznania prawa pomocy. Postanowienie to stało się prawomocne z dniem 13 kwietnia 2012 r.
Sąd pismem z dnia 7 maja 2012 r. przesłał skarżącemu Stowarzyszeniu odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV z dnia 30 kwietnia 2012 r., o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni od otrzymania wezwania z pouczeniem, iż nieuiszczenie wpisu we wskazanym terminie skutkować będzie odrzuceniem skargi.
Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wezwanie to zostało doręczone skarżącemu w dniu 11 maja 2012 r., a zatem termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął dnia 18 maja 2012 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 tekst jedn.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu.
Z informacji Oddziału Finansowo - Budżetowego Sądu z dnia 11 czerwca 2012 r. wynika, iż do dnia 18 maja 2012 r. wpis nie został uiszczony.
Wobec tego, skoro skarżące Stowarzyszenie nie uiściło wpisu w wyznaczonym terminie, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 powołanej ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji.