Uzasadnienie
Pismem z dnia 5 marca 2011 r. H. Z., K. Z., E. P., M. R., B. G., R. G. oraz Wspólnota Mieszkaniowa [...] w I. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Ministra Infrastruktury z dnia [...] lutego 2011 r., którą utrzymano w mocy decyzję Wojewody [...] z dnia 11 stycznia 2010 r. o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla inwestycji pn.: "[...]".
Dnia 1 czerwca 2011 r. Sąd przesłał skarżącym zarządzenie Przewodniczącej Wydziału IV z tego samego dnia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 500 zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Skarżący B. i R. G. zostali pouczeni m.in., że uiszczenie przez jednego z nich wpisu sądowego zwalnia drugiego z tego obowiązku.
Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wezwanie to zostało doręczone B. G. w dniu 6 czerwca 2011 r., zaś R. G. w dniu 7 czerwca 2011 r.
Termin do uiszczenia solidarnego wpisu sądowego upłynął wobec tego dnia 14 czerwca 2011 r.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu.
Z informacji Oddziału Finansowo – Budżetowego Sądu z dnia 12 sierpnia 2011 r. wynika, że w zakreślonym terminie nie uiszczono należnego wpisu.
W tym stanie rzeczy na podstawie art. 220 § 3 powołanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi należało orzec jak w sentencji.