Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 17 kwietnia 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę E. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] grudnia 2012 r. nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji ostatecznej.
Jak wynika z akt sądowych odpis postanowienia z 17 kwietnia 2013 r. wraz z uzasadnieniem został doręczony stronie skarżącej w dniu 29 kwietnia 2013 r. Odbiór pokwitował L. K.. Termin zatem do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 29 maja 2013 r.
Zgodnie bowiem z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) dalej w skrócie: P.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem.
Skarżąca - reprezentowana przez profesjonalnego pełnomocnika - wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę kasacyjną w dniu 4 czerwca 2013 r. (data nadania pisma w urzędzie pocztowym), a zatem po upływie ustawowego terminu do jej wniesienia.
Z tego względu skarga kasacyjna podlega odrzuceniu.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 178 oraz art. 232 § 1 pkt 1 P.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.