Uzasadnienie
Skarżący P. C. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w O. z dnia [...] lutego 2010 r., którą to decyzją organ odwoławczy uchylił decyzję Burmistrza M. z dnia [...] grudnia 2008r. w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalno – handlowo – usługowego, wielobranżowego z parkingami oraz placem składowym na części zamienne do samochodów i traktorów, przewidzianej do realizacji na działkach oznaczonych nr ew. [...] i [...], położonych w M. przy ul. [...] i ul. [...] w części dotyczącej jej pkt 2 ppkt 2 tj. w jakiej określała: m. in. maksymalną szerokość elewacji bocznej budynku – do 13 m oraz zakazywała składowania na projektowanym placu odpadów niebezpiecznych i prowadzenia skupu złomu, a w pozostałej części utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji.
Zgodnie z § 2 ust. 3 pkt 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisów w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221 poz. 2193) w związku z art. 233 oraz 219 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sadami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), skarga wniesiona w niniejszej sprawie podlega opłacie sądowej (wpisowi), którą skarżący winien był uiścić przy wniesieniu skargi. W związku z powyższym, zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 15 kwietnia 2010 r., skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 500 zł.
Wyżej wymienione wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 26 kwietnia 2010 r., co potwierdza zwrotne potwierdzenie odbioru. Zatem, termin do uiszczenia wymaganego wpisu sądowego upłynął w dniu 3 maja 2010 r. Ponieważ jednak ostatni dzień terminu przypadał w dniu ustawowo wolnym od pracy, stosownie do art. 83 § 2 P.p.s.a. za ostatni dzień terminu uznano dzień następny po dniu wolnym od pracy – tj. 4 maja 2010 r.
Z informacji Oddziału Finansowo-Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia [...] maja 2010 r. wynika, iż w zakreślonym terminie skarżący nie uiścił należnego wpisu sądowego od skargi.
Wobec powyższego skarga nie mogła otrzymać dalszego biegu.
W tym stanie rzeczy Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.