Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 16 października 2017 r. oddalił skargę H. S. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] września 2014 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia odszkodowania za nieruchomość.
H. S., reprezentowany przez pełnomocnika r. pr. M. B., wniósł skargę kasacyjną od ww. wyroku.
Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału IV z dnia 27 grudnia 2017 r. pełnomocnik skarżącego został wezwany do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej w kwocie 750 złotych, w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Odpis zarządzenia doręczono pełnomocnikowi skarżącego w dniu 1 lutego 2018 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru – karta nr 170 akt sądowych).
W dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych do dnia 21 marca 2018 r. nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Opłatą sądową jest między innymi wpis (art. 212 § 1 powołanej ustawy). Skarga kasacyjna, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu (art. 220 § 3 powołanej ustawy).
W przedmiotowej sprawie wezwanie do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 1 lutego 2018 r., zatem termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 8 lutego 2018 r. W wymaganym terminie wpis nie został uiszczony.
W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 220 § 1 i § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd orzekł jak w postanowieniu.