Uzasadnienie
W piśmie z dnia 22 marca 2013 r. Z. L., E. L., K. R. oraz K. R. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej z dnia [...] lutego 2013 r., którym utrzymano w mocy postanowienie Marszałka Województwa [...] z dnia [...] grudnia 2012 r. o odmowie zawieszenia postępowania w sprawie ustalenia wysokości odszkodowania za szkody powstałe w wyniku zmian stanu wody na gruncie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Skarga K. R. i K. R. podlega odrzuceniu, bowiem została wniesiona z uchybieniem terminu.
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie, o czym skarżący zostali prawidłowo przez organ pouczeni.
Jak wynika z akt niniejszej sprawy zaskarżone postanowienie doręczono skarżącym K. R. i K. R. w dniu 13 lutego 2013 r. Wobec tego 30 dniowy termin na wniesienie skargi do Sądu Administracyjnego upłynął w dniu 15 marca 2013 r. Natomiast skarga został złożona osobiście w siedzibie organu w dniu 25 marca 2013 r. (data prezentaty), a więc z uchybieniem ustawowego terminu.
W tym stanie rzeczy Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. art. 58 § 1 pkt 2 powołanej ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w pkt 1 sentencji postanowienia.
W pkt 2 orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 cyt. ustawy.