Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 25 września 2009 r., sygn. akt IV SA/Wa 809/09

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Wanda Zielińska-Baran przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 25 września 2009 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi W. L., A. S., W. M., G. S. na uchwałę Rady Miejskiej K. z dnia [...] maja 2006 r. Nr [...] w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę W. M.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 20 kwietnia 2009 r. skarżący W. L., A. S., W. M., G. S. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na uchwałę Rady Miejskiej K. z dnia [...] maja 2006 r. Nr [...] w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obwodnicy drogi Nr [...] wraz z terenami przyległymi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważyli, co następuje:

Skarga W. M. podlega odrzuceniu.

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania, nie uiszczono należnego wpisu.

Skarżący nie uiścił opłaty sądowej przy wniesieniu skargi. Sąd pismem z dnia 20 lipca 2009 r., w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącej Wydziału IV z dnia 30 czerwca 2009 r., wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 300 zł, w terminie 7 dni od otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.

Przesyłka zawierająca wezwanie do uiszczenia wpisu adresowana do W. M. została dwukrotnie awizowana (w dniu 24 lipca 2009 r. i 3 sierpnia 2009 r.) oraz zwrócona z adnotacją poczty,,zwrot nie podjęto w terminie" (dowód: zwrot listu poleconego, k. 148 akt sądowych). Uznać zatem należy, iż zgodnie z art. 65 § 2 p.p.s.a. skuteczne doręczenie przesyłki nastąpiło w dniu 7 sierpnia 2009 r. Tym samym termin do uiszczenia wymaganego wpisu sądowego upłynął w dniu 14 sierpnia 2009 r.

Z informacji Oddziału Finansowo - Budżetowego Sądu z dnia 27 sierpnia 2009r. wynika, że w zakreślonym terminie nie uiszczono należnego wpisu

W tym stanie rzeczy na podstawie art. 220 § 3 powołanej ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, należało orzec jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 22 marca 2010 r., dokument z 24 września 2009 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.