Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 4 lutego 2009 r., sygn. akt IV SA/Wa 900/08

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA - Krystyna Napiórkowska
Rozpoznanie
w dniu 4 lutego 2009 r.
Sprawa
w sprawie ze skargi Towarzystwa [...] z siedzibą w K. na postanowienie Ministra Środowiska z dnia [...] kwietnia 2008 r., Nr [...] w przedmiocie dopuszczenia do udziału w postępowaniu na prawach strony

Sentencja

postanawia:

  1. - odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Skarżące Towarzystwo [...] z siedzibą w K. wniosło do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Ministra Środowiska z dnia [...] kwietnia 2008 r., Nr [...] w przedmiocie dopuszczenia do udziału w postępowaniu na prawach strony. Na wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od powyższej skargi Towarzystwo złożyło na urzędowym formularzu PPPr wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.

Postanowieniem z dnia 25 lipca 2008 r. referendarz sądowy odmówił przyznania skarżącemu Towarzystwu prawa pomocy we wnioskowany zakresie, wskazując, iż nie wystąpiły przesłanki z art. 246 § 2 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm., zwanej dalej; P.p.s.a). W wyniku ponownego rozpoznania wniosków, w następstwie złożonego przez skarżące Towarzystwo sprzeciwu, postanowieniem z dnia 6 października 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił wnioskodawcy przyznania prawa pomocy.

Na mocy prawomocnego postanowienia o odmowie przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych, pismem z dnia 29 grudnia 2008 r. strona skarżąca została wezwana do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 2 czerwca 2008 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi.

Wyżej wymienione wezwanie Sądu zostało doręczone skarżącemu Towarzystwu w dniu 6 stycznia 2009 r., termin zatem do uiszczenia wpisu upłynął bezskutecznie w dniu 13 stycznia 2009 r. Z informacji Oddziału Finansowo- Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 23 stycznia 2009 r. wynika, iż do dnia 21 stycznia 2009 r. skarżący nie uiścił należnego wpisu sądowego od skargi.

Zgodnie z art. 220 § 3 P.p.s.a. Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania, nie uiszczono należnego wpisu.

Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 6 października 2008 r., dokument z 25 lipca 2008 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.