Uzasadnienie
W dniu 15 lutego 2022 r. (Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia, k. [...] akt sądowych) M. W. (dalej: strona, skarżący), reprezentowany przez radcę prawnego, wniósł drogą elektroniczną (za pośrednictwem e-PUAP) skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu na opisaną w sentencji decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji we W. w przedmiocie odmowy naliczenia i wypłaty wyrównania ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy.
Z akt administracyjnych sprawy wynika, że będącą przedmiotem zaskarżenia decyzję doręczono skarżącemu w dniu 22 lutego 2021 r. (k. [...] akt administracyjnych).
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje.
Skarga podlegała odrzuceniu.
W myśl art. 85 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 329 ze zm., dalej jako: u.p.p.s.a.), czynność w postępowaniu sądowym podjęta przez stronę po upływie terminu jest bezskuteczna.
Stosownie do art. 53 § 1 u.p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie albo aktu, o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4a u.p.p.s.a. Zgodnie natomiast z art. 58 § 1 pkt 2 u.p.p.s.a., sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
W niniejszej sprawie, zaskarżona decyzja została doręczona stronie w dniu 22 lutego 2021 r. (poniedziałek), zatem trzydziestodniowy termin na wniesienie skargi upływał w dniu 24 marca 2021 r. (środa). Tymczasem, jak wynika z akt sprawy, skarga została wniesiona przez skarżącego do tutejszego Sądu (za pośrednictwem organu) w dniu 15 lutego 2022 r., tj. po upływie ustawowego terminu.
Mając na uwadze powyższe, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 u.p.p.s.a., Sąd orzekł jak w sentencji niniejszego postanowienia.