Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia z dnia 22 czerwca 2013 r., sygn. akt IV SAB/Wa 125/12 odrzucił zażalenie wniesione na postanowienie z dnia 8 stycznia 2013 r. oddalające wniosek o wyłączenie sędziego Grzegorza Czerwińskiego w sprawie ze skargi J. H. na bezczynność Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w rozpoznaniu zażalenia z dnia 9 kwietnia 2011 r. złożonego w trybie art. 37 § 1 kpa.
Na powyższe postanowienie skarżący w piśmie z dnia 8 lipca 2013 r. wniósł zażalenie.
Zarządzeniem z dnia 13 stycznia 2014 r. Przewodniczący Wydziału wezwał skarżącego do uzupełnienia, w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia zażalenia, jego braków formalnych poprzez uiszczenie wpisu od zażalenia w kwocie 100 zł.
Wezwanie to zostało skutecznie doręczone skarżącemu w dniu 24 stycznia 2014 r., a zatem siedmiodniowy termin do dokonania powyższej czynności bezskutecznie upłynął w dniu 31 stycznia 2014 r. Pomimo tego, do dnia podjęcia niniejszego rozstrzygnięcia, skarżący nie uiścił wymaganego wpisu od zażalenia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zasadą wyrażoną w art. 230 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 z późn. zm.), jest, że od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały, a pismem takim jest między innymi zażalenie.
Stosownie zaś do treści art. 220 § 1 tej ustawy, sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, zaś art. 220 § 3 powołanej ustawy stanowi, że zażalenie, od którego pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd, a jak wynika z akt sprawy żalący się nie wykonał wezwania Sądu i nie uiścił należnego wpisu od zażalenia.
Wobec powyższego, na mocy art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd postanowił jak w sentencji.