Uzasadnienie
S. K. (dalej: "skarżący") wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na bezczynność Ministra Infrastruktury i Budownictwa w przedmiocie nierozpatrzenia odwołania
Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału IV z dnia 15 listopada 2016 r. skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 100 zł w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi.
W terminie do uiszczenia wpisu skarżący zwrócił się do Sądu z wnioskiem o zwolnienie od kosztów sądowych.
Postanowieniem z dnia 6 lutego 2017 r. referendarz sądowych odmówił przyznania prawa pomocy. Wobec niewniesienia sprzeciwu na ww. postanowienie, stało się ono prawomocne.
W tej sytuacji, pismem z dnia 7 kwietnia 2017 r. skarżący został wezwany do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 15 listopada 2016 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego w wysokości 100 zł – w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Wezwanie to zostało doręczone w dniu 12 kwietnia 2017 r., termin do jego wykonania upłynął w dniu 19 kwietnia 2017 r.
Skarżący nie uiścił należnego wpisu w zakreślonym terminie, co potwierdza adnotacja z dnia 29 maja 2017 r., w której stwierdzono, że w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych do dnia 22 maja 2017r. nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie powołanego wyżej przepisu orzekł jak w sentencji postanowienia.