Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 23 listopada 2015 r., sygn. akt IV SAB/Wa 429/15 odrzucił skargę J. D. wniesioną na bezczynność Sądu Rejonowego w [...] w przedmiocie rozpoznania sprawy [...].
Od powyższego postanowienia wniesiona została osobiście przez skarżącego skarga kasacyjna opatrzona kserokopią podpisu skarżącego.
Wobec powyższego zarządzeniem z dnia 11 stycznia 2016 r. Przewodnicząca Wydziału wezwała skarżącego do uzupełnienia braków formalnych skargi kasacyjnej, w terminie siedmiu dni pod rygorem jej odrzucenia, poprzez nadesłanie podpisanego egzemplarza skargi kasacyjnej.
Wezwanie powyższe, wraz ze stosownym pouczeniem o konsekwencjach jego niewykonania, zostało skutecznie doręczone skarżącemu w dniu 18 stycznia 2016 r. Zatem siedmiodniowy termin do dokonania powyższej czynności bezskutecznie upłynął w dniu 25 stycznia 2016 r. Pomimo tego, do dnia podjęcia niniejszego rozstrzygnięcia, skarżący nie wykonał zarządzenia Przewodniczącej Wydziału.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z treścią art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.), wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Jak wynika z akt sprawy, skarżący nie wykonał zarządzenia Przewodniczącej Wydziału i nie nadesłał egzemplarza skargi kasacyjnej własnoręcznie przez niego podpisanego. Nieuzupełnienie tego braku formalnego stanowi podstawę do odrzucenia skargi kasacyjnej.
Z powyższych względów Sąd postanowił jak w sentencji, na podstawie art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.