Uzasadnienie
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 10 lipca 2009 r. G. T. skarżący w niniejszej sprawie został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 300 zł. W zarządzeniu zawarto pouczenie, iż nieuiszczenie wymaganego wpisu – w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia odpisu zarządzenia – spowoduje odrzucenie skargi.
Wezwanie do uiszczenia wpisu doręczone zostało skarżącemu na adres wskazany w skardze – w dniu 21 lipca 2009 r. (k. 12 akt sądowych). Termin do uiszczenia należnego w sprawie wpisu upłynął więc 28 lipca 2009 r., tymczasem jak wynika z polecenia przelewu skarżący uiścił wpis w dniu 30 lipca 2009 r., czyli po upływie zakreślonego w zarządzeniu terminu.
W związku z powyższym oraz biorąc pod uwagę brak wniosku strony o przywrócenie terminu do uiszczenia wpisu, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił jak w sentencji.