Uzasadnienie
Zarządzeniem z [...] 2018 r. wezwano T. sp. z o.o. we W. (obecnie – T. we W., dalej jako: "skarżąca", "spółka" lub "strona") do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 3.000 zł, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis powyższego zarządzenia doręczono pełnomocnikowi strony [...] 2018 r. (ZPO – k. 22 akt sądowych).
Pismem z [...] 2018 r. skarżąca wniosła o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych, zaś w formularzu PPPr z [...] wskazała, iż wnosi również o ustanowienie radcy prawnego.
Postanowieniem z dnia [...] 2018 r. referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie umorzył postępowanie w sprawie przyznania prawa pomocy w zakresie ustanowienia radcy prawnego z urzędu i odmówił stronie przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych. Powyższe rozstrzygnięcie zostało następnie utrzymane w mocy postanowieniem Sądu z [...] 2019 r.
Z uwagi na powyższe zarządzeniem z [...] 2019 r. wezwano stronę, zastępowaną przez pełnomocnika, do wykonania, w terminie 7 dni, prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z [...] 2018 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi. Do wezwania załączono odpis zarządzenia z [...] 2018 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm., dalej jako: "p.p.s.a.") Sąd odrzuca skargę od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
W rozpoznawanej sprawie wezwanie do wykonania prawomocnego zarządzenia z 19 lipca 2018 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi doręczono pełnomocnikowi spółki 14 lutego 2019 r. (ZPO – k. 39 akt sądowych). Termin do uiszczenia wpisu od skargi upływał zatem z dniem [...] 2019 r.
Zgodnie z informacją z 14 marca 2019 r. (k. 38 akt sądowych) w Rejestrze Opłat Sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie nie zidentyfikowano wpisu sądowego od przedmiotowej skargi.
W związku z powyższym należy stwierdzić, że skarżąca w terminie zakreślonym przez Sąd, nie uiściła wpisu od skargi, dlatego też na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. należało orzec jak w sentencji postanowienia.