Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 21 marca 2019 r., sygn. akt V SA/Wa 1160/18

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Irena Jakubiec-Kudiura przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 21 marca 2019 r. na posiedzeniu niejawnym w
Sprawa
sprawy ze skargi [...] sp. z o.o. w likwidacji z siedzibą we W. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie z dnia [...] maja 2018 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach bez koncesji, bez zezwolenia lub bez dokonania wymaganego zgłoszenia

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Zarządzeniem z [...] 2018 r. wezwano T. sp. z o.o. we W. (obecnie – T. we W., dalej jako: "skarżąca", "spółka" lub "strona") do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 3.000 zł, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis powyższego zarządzenia doręczono pełnomocnikowi strony [...] 2018 r. (ZPO – k. 22 akt sądowych).

Pismem z [...] 2018 r. skarżąca wniosła o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych, zaś w formularzu PPPr z [...] wskazała, iż wnosi również o ustanowienie radcy prawnego.

Postanowieniem z dnia [...] 2018 r. referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie umorzył postępowanie w sprawie przyznania prawa pomocy w zakresie ustanowienia radcy prawnego z urzędu i odmówił stronie przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych. Powyższe rozstrzygnięcie zostało następnie utrzymane w mocy postanowieniem Sądu z [...] 2019 r.

Z uwagi na powyższe zarządzeniem z [...] 2019 r. wezwano stronę, zastępowaną przez pełnomocnika, do wykonania, w terminie 7 dni, prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z [...] 2018 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi. Do wezwania załączono odpis zarządzenia z [...] 2018 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Zgodnie z art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm., dalej jako: "p.p.s.a.") Sąd odrzuca skargę od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.

W rozpoznawanej sprawie wezwanie do wykonania prawomocnego zarządzenia z 19 lipca 2018 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi doręczono pełnomocnikowi spółki 14 lutego 2019 r. (ZPO – k. 39 akt sądowych). Termin do uiszczenia wpisu od skargi upływał zatem z dniem [...] 2019 r.

Zgodnie z informacją z 14 marca 2019 r. (k. 38 akt sądowych) w Rejestrze Opłat Sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie nie zidentyfikowano wpisu sądowego od przedmiotowej skargi.

W związku z powyższym należy stwierdzić, że skarżąca w terminie zakreślonym przez Sąd, nie uiściła wpisu od skargi, dlatego też na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. należało orzec jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 16 stycznia 2019 r., dokument z 9 października 2018 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.