Uzasadnienie
W dniu 28 czerwca 2018 r. (data stempla pocztowego) T. w likwidacji sp. z o.o. z siedzibą we W. (dalej: "Skarżąca", "Strona") wniosła skargę na decyzję opisaną w komparycji postanowienia.
Zarządzeniem z dnia 23 sierpnia 2018 r. Przewodniczący Wydziału V Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wezwał Skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 4.000 zł - w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia pod rygorem odrzucenia skargi.
W odpowiedzi na wezwanie, pismem z dnia 3 września 2019 r. Skarżąca złożyła wniosek o udzielenie z prawa pomocy w zakresie zwolnienia od wpisu od skargi.
Postanowieniem z dnia 28 lutego 2019 r. referendarz Sadowy odmówił przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie. Nie zgadzając się z orzeczeniem, pismem z dnia 8 kwietnia Strona wniosła sprzeciw. Postanowieniem z dnia 28 maja 2019 r. Sąd utrzymał w mocy postanowienie referendarza sądowego. Zarządzeniem z dnia 7 czerwca 2019 r. Przewodniczący Wydziału V, wezwał Skarżącą do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 23 sierpnia 2018 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 4.000 zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis zarządzenia został Skarżącej skutecznie doręczony 1 lipca 2019 r. (ZPO – k. 53 akt sądowych).
Pomimo skuteczności doręczenia wezwania do uiszczenia wpisu Skarżąca nie uiściła wpisu sądowego; w rejestrze opłat sądowych nie zidentyfikowano wpisu sądowego w niniejszej sprawie (k. 52v akt sądowych).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm., dalej jako: "p.p.s.a.") Sąd odrzuca skargę, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
Przesyłka z odpisem prawomocnego zarządzenia z 23 sierpnia 2019 r. wzywającego do uiszczenia wpisu od skargi została doręczona Skarżącej 1 lipca 2019 r., a więc termin do uiszczenia wpisu minął w dniu 8 lipca 2019 r. Sąd po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych WSA w Warszawie stwierdza, iż na rachunek Sądu nie wpłynęła żadna opłata z tytułu wpisu od skargi w niniejszej sprawie. W tej sytuacji skarga, jako nieopłacona podlega odrzuceniu.
W tym stanie rzeczy Sąd, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., postanowił jak w sentencji postanowienia.