Uzasadnienie
E. N. (dalej: "Skarżący") zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie opisaną w komparycji decyzję Dyrektora M. Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w W..
Przy piśmie Sądu z 4 października 2018 r. przesłano Skarżącemu odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału V Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 3 października 2018 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie [...]zł - w terminie dwóch miesięcy od daty doręczenia odpisu zarządzenia pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis zarządzenia został skutecznie doręczony Skarżącemu 25 października 2018 r. Dwumiesięczny termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął zatem w dniu 27 grudnia 2018 r. (art. 112 ustawy kodeks cywilny w zw. z art. 82 § 1 oraz art. 82 § 2 ustawy prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi). Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie nie zidentyfikowano wpłaty tytułem wpisu od skargi.
Na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2018 r. poz. 1302 ze zm.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Wobec nieuiszczenia wpisu sądowego od skargi, na podstawie art. 220 § 3 ustawy prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w sentencji.