Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 2 marca 2015 r. oddalił skargę T. J. na decyzję Dyrektora [...] Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w W. z dnia [...] maja 2014 r. W dniu 12 marca 2015 r. pełnomocnik skarżącego wniósł o sporządzenie i doręczenie pisemnego uzasadnienia ww. wyroku. Przedmiotowy wyrok wraz z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi skarżącego w dniu 27 kwietnia 2015 r. (k. 53 akt sądowych).
Następnie w dniu 1 czerwca 2015 r. skarżący reprezentowany przez pełnomocnika wniósł skargę kasacyjną od wyroku z dnia 2 marca 2015 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje
Stosownie do przepisu art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi [Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.] zwanej dalej p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
W niniejszej sprawie trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 27 maja 2015 r., co oznacza, że jej wniesienie w dniu 1 czerwca 2015 r. nastąpiło z uchybieniem terminowi.
W myśl art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Mając powyższe na uwadze Sąd, na podstawie art. 178 p.p.s.a. wobec wniesienia skargi kasacyjnej po terminie orzekł jak w sentencji postanowienia.