Uzasadnienie
M. J. wniósł za pośrednictwem Dyrektora Izby Celnej w W. skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję ww. organu w sprawie określenia kwoty należności celnych i podatkowych.
Zgodnie z zarządzeniami z dnia 12 sierpnia 2010 r. strona skarżąca została wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w sprawie celnej i w sprawie podatkowej, w terminie siedmiu dni od daty otrzymania wezwania pod rygorem odrzucenia skargi.
Korespondencja zawierająca wezwanie do uiszczenia wpisu została doręczona ojcu skarżącego w dniu 2 września 2010 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru k. 36 akt sądowych). Termin do uiszczenia należnego w sprawie wpisu upłynął 9 września 2010 r. natomiast wpis w kwocie 499 zł. uiszczony został 14 września 2010 r., czyli po upływie zakreślonego w zarządzeniu terminu.
W związku z powyższym, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił jak w sentencji.