Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 2 lutego 2006 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę na decyzję Rady do Spraw Uchodźców z [...] lutego 2005r. nr [...], w przedmiocie odmowy nadania statusu uchodźcy i zgody na pobyt tolerowany.
W dniu 8 września 2006r. pełnomocnik skarżącej wniósł skargę kasacyjną, wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jej wniesienia.
Postanowieniem z 26 września 2006r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił wniosek skarżącej o przywrócenie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 2 lutego 2006r.
Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu zażalenia na powyższe postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w dniu 31 stycznia 2007r. oddalił zażalenie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Odpis wyroku z 2 lutego 2006r. wraz z uzasadnieniem został doręczony skarżącej w dniu 17 marca 2006r., czyli termin na złożenie skargi kasacyjnej upłynął w dniu 18 kwietnia 2006 r. Skarga kasacyjna została nadana w Urzędzie Pocztowym w dniu 8 września 2006 r., a więc po terminie. Przy tym należy pamiętać, iż wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej był już przedmiotem rozstrzygnięcia przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie, jak i przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, który postanowieniem z 31 stycznia 2007r. oddalił zażalenie.
Z tego też względu, na podstawie art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002r., Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w sentencji postanowienia.