Uzasadnienie
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 15 czerwca 2018 r. Skarżący został wezwany do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 6 października 2017 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi – w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Do wezwania dołączono odpis ww. zarządzenia z dnia 6 października 2017 r.
Wezwanie do uiszczenia wpisu doręczone zostało Skarżącemu na adres wskazany w skardze – w dniu 6 lipca 2018 r. (k. 59 akt sądowych). Termin do uiszczenia należnego w sprawie wpisu upłynął więc 13 lipca 2018 r., tymczasem jak wynika z potwierdzenia przelewu z rejestru opłat sądowych Skarżący uiścił wpis w dniu 17 lipca 2018 r., czyli po upływie zakreślonego w zarządzeniu terminu.
W związku z powyższym oraz biorąc pod uwagę brak wniosku strony o przywrócenie terminu do uiszczenia wpisu, na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił jak w pkt 1 sentencji. O zwrocie wpisu sądowego od skargi (pkt 2 sentencji) orzeczono natomiast na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 tej ustawy.