Uzasadnienie
Pismem z dnia 1 lipca 2013r. strona skarżąca wniosła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego Warszawie na opisane w komparycji pismo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wraz z wniesieniem skargi uiściła opłatę w wys. 100 zł tytułem wpisu sądowego od skargi. Powyższa kwota została wpisana do rejestru opłat sądowych w dniu [...] lipca 2013r. pod poz. [...].
Zarządzeniem z dnia 13 sierpnia 2013r. strona skarżąca została zobowiązana do uzupełnienia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Wezwanie odebrał profesjonalny pełnomocnik strony skarżącej w dniu 22 sierpnia 2013r. (zwrotne potwierdzenie odbioru – k 18 akt sądowych), a zatem 7-dniowy termin do uzupełnienia braku w zakresie opłaty upływał z dniem 29 sierpnia 2013r.
W zakreślonym terminie brak skargi w zakresie opłaty sądowej nie został uzupełniony.
Niezależnie od powyższego należy wskazać, iż pismem z dnia 3 września 2013r. pełnomocnik strony skarżącej poinformował w odpowiedzi na wezwanie sądu, iż stosowna opłata w wys.100 zł została dokonana w dniu 2 września 2013r. na rachunek sądu. Z załączonego dowodu dokonania wpisu wynika jednak, iż jest to ta sama opłata, która została dokonana wraz z wniesieniem skargi. Tym samym nie mogła w żaden sposób stanowić uzupełnienia wpisu.
W tej sytuacji, na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012r., poz.270 ze zm.) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w sentencji postanowienia.