Uzasadnienie
Pismem z dnia 8 lipca 2013 r. M. S. (zwany dalej: skarżącym) wniósł skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej w [...] z dnia [...] maja 2013 r. nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku akcyzowym z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu osobowego.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 tekst jednolity ze zm.) zwanej dalej p.p.s.a. Sąd odrzuca skargę od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
Zarządzeniem z dnia 12 sierpnia 2013 r. Przewodniczący Wydziału V Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 224 złotych w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu, pod rygorem odrzucenia skargi.
Odpis zarządzenia został doręczony skarżącemu w dniu 16 sierpnia 2013 r. (dowód: ZPO, k-14 akt sąd.), a więc termin do wykonania zarządzenia mijał w dniu 23 sierpnia 2013 r.
Sąd po sprawdzeniu przez Oddział Budżetowo-Finansowy WSA w Warszawie stwierdza, iż do dnia 30 sierpnia 2013 r. nie wpłynęła na rachunek Sądu żadna opłata z tytułu wpisu od skargi w niniejszej sprawie.
W związku z powyższym należy stwierdzić, że skarżący w terminie zakreślonym przez Sąd, nie uiścił wpisu od skargi, dlatego też na podstawie art. 220 § pkt 1 i 3 p.p.s.a. należało orzec jak w sentencji postanowienia.