Uzasadnienie
W.Ć. wniósł za pośrednictwem Prezesa Agencji Rynku Rolnego skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na postanowienie ww. organu w sprawie stwierdzenia uchybienia terminu do wniesienia odwołania.
Zgodnie z zarządzeniem z dnia 27 listopada 2009 r. strona skarżąca została wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od skargi, w terminie siedmiu dni od daty otrzymania wezwania pod rygorem odrzucenia skargi.
Korespondencja zawierająca wezwanie do uiszczenia wpisu została doręczona stronie skarżącej w dniu 21 grudnia 2009 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru k. 21 akt sądowych). Termin do uiszczenia należnego w sprawie wpisu upłynął 28 grudnia 2009 r. natomiast wpis w kwocie 100 zł. uiszczony został 4 stycznia 2010 r., czyli po upływie zakreślonego w zarządzeniu terminu.
W związku z powyższym, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił jak w sentencji.