Uzasadnienie
Pismem z 14 lipca 2010 r. S. D. wniósł skargę na decyzję Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z [...] czerwca 2010 r.
Zarządzeniem z 16 sierpnia 2010 r., skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi, w terminie siedmiu dni od daty doręczenia wezwania. W zarządzeniu zamieszczono pouczenie, iż nieuiszczenie w terminie wpisu od skargi spowoduje jej.
Wezwanie zostało doręczone 23 sierpnia 2010 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru – karta 19 akt sądowych). Wpis uiszczono dnia 2 września 2010 r., a więc po terminie, który upłynął z dniem 30 sierpnia 2010 r.
Wobec powyższego, kierując się treścią art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), zgodnie z którym, skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu, oraz mając na względzie, iż skarżący nie uiścił w zakreślonym terminie należnej opłaty sądowej, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w sentencji.