Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 16 listopada 2015 r. sygn. akt V SA/Wa 1974/15 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę M.Z., dalej "Skarżący" na pismo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dnia... stycznia 2015 r. w przedmiocie odmowy przyznania pomocy finansowej ze środków unijnych.
W dniu 30 listopada 2015 r. (data nadania) Skarżący wniósł o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku wraz z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia do wyroku.
Postanowieniem z dnia 25 stycznia 2016 r., sygn. akt V SA/Wa 1974/15 tut. Sąd odmówił przywrócenia terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku z dnia 16 listopada 2015 r.
Skarżący złożył zażalenie od wskazanego postanowienia z dnia 25 stycznia 2016 r., które zostało oddalone przez Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 10 maja 2016 r., sygn. akt II GZ 419/16.
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r., poz. 718.; dalej p.p.s.a.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. W myśl § 3 tego przepisu odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku następuje postanowieniem wydanym na posiedzeniu niejawnym.
W rozpatrywanej sprawie termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia upłynął w dniu 23 listopada 2015 r. (poniedziałek), tak więc Skarżący uchybił temu terminowi składając przedmiotowy wniosek w dniu 30 listopada 2015 r.
Nadmienić należy, że postępowanie w sprawie przywrócenia terminu do wniesienia wniosku zakończyło ostateczne postanowienie Naczelnego Sądu Administracyjnego oddalające zażalenie Skarżącego na postanowienie tut. Sądu odmawiające przywrócenia terminu do wniesienia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku.
Mając na względzie powyższe Sąd, na podstawie art. 141 § 2 i § 3 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.