Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 13 października 2015 r., sygn. akt V SA/Wa 2650/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
sędzia WSA Irena Jakubiec-Kudiura przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 13 października 2015 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi "C. Sp. z o.o. z siedzibą w W. na postanowienie Ministra Gospodarki z dnia [...] lipca 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania

Sentencja

postanawia:

  1. - odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Zarządzeniem z dnia 25 września 2014 r. wezwano stronę skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od skargi. W wezwaniu tym wskazano, iż nieuiszczenie wpisu w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania będzie skutkować odrzuceniem skargi.

Przesyłka zawierająca wezwanie została doręczona stronie skarżącej w dniu 13 października 2014 r. (k. 17 akt sądowych). Termin do uiszczenia należnego w sprawie wpisu upływał zatem 20 października 2014 r.

Przed upływem wskazanego terminu skarżąca wniosła o przyznanie prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych.

Postanowieniem z dnia 25 listopada 2014 r. referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie odmówił stronie skarżącej przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie. Na postanowienie to skarżąca wniosła sprzeciw.

Następnie postanowieniem z dnia 19 lutego 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił skarżącej spółce przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych. Na postanowienie to skarżąca wniosła zażalenie, które postanowieniem wydanym przez Naczelny Sąd Administracyjny w dniu 29 kwietnia 2015 r. sygn. akt II GZ 193/15, zostało oddalone.

Wobec powyższego zarządzeniem z dnia 11 czerwca 2015 r. wezwano stronę skarżącą do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 25 września 2014 r. o wezwaniu do uiszczeniu wpisu sądowego od skargi. Wezwanie doręczono skarżącej w dniu 3 lipca 2015 r. (k. 75 akt sądowych).

Pismem z dnia 9 lipca 2015 r. skarżąca wniosła zażalenie na zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi wskazując, że wpis ten został przez Sąd określony w sposób nieprawidłowy. Postanowieniem z dnia 13 października Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił ww. zażalenie jako niedopuszczalne.

Z informacji udzielonej przez Oddział Finansowo-Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (k. 79 verte akt sądowych) wynika, iż w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych, nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy.

Zgodnie z treścią art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej "p.p.s.a.", skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu.

W tej sytuacji Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, mając na uwadze, iż skarżąca nie uiściła w zakreślonym terminie należnej opłaty sądowej, na podstawie ww. art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 19 listopada 2015 r., dokument z 13 października 2015 r., dokument z 19 lutego 2015 r., dokument z 25 listopada 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.