Uzasadnienie
W dniu 30 lipca 2015 r. do Sądu wpłynęła skarga kasacyjna M. Sp. jawna w G. (dalej: "Skarżąca") od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 20 maja 2015 r., sygn. akt V SA/Wa 2728/14.
Na podstawie zarządzenia z 28 sierpnia 2015 r. Skarżąca, reprezentowana przez pełnomocnika została wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie 100 zł, w terminie siedmiu dni, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej.
Wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego doręczono pełnomocnikowi Skarżącej w dniu 10 września 2015 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru – k-73 akt sądowych), a więc wyznaczony przez Sąd termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął z dniem 17 września 2015 r. (czwartek). W tym czasie Skarżąca nie wykonała nakazanej przez Sąd czynności. Nieopłacenie wniesionej skargi kasacyjnej potwierdził Oddział Finansowo-Budżetowy WSA w informacji udzielonej dnia 28 września 2015 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
W myśl art. 219 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst. jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej "p.p.s.a.") opłatę sądową należy uiścić przy wniesieniu do sądu pisma podlegającego opłacie. Zgodnie z art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, skarga kasacyjna, zażalenie, skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Na podstawie art. 178 p.p.s.a. skarga kasacyjna wniesiona po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalna, jak również skarga kasacyjna, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie, podlega odrzuceniu na posiedzeniu niejawnym.
W niniejszej sprawie, Skarżąca nie dopełniła w wyznaczonym terminie wskazanej w wezwaniu Sądu czynności, tj. nie zapłaciła wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.
W związku z powyższym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 178 p.p.s.a., postanowił jak w sentencji postanowienia.