Uzasadnienie
Postanowieniem z [...] lipca 2021 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę [...] Spółki Jawnej w W. na decyzję Polskiego Funduszu Rozwoju Spółki Akcyjnej w W. z dnia [...] lutego 2021 r. w przedmiocie subwencji finansowej w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm".
Pismem z 24 sierpnia 2021 r. strona skarżąca wniosła skargę kasacyjną od powyższego orzeczenia.
Zarządzeniem z 1 września 2021 r. wezwano stronę skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie 100 zł – w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Odpis tego zarządzenia doręczono na adres pełnomocnika strony skarżącej 8 września 2021 r. (k. 102). Zgodnie z informacją z rejestru opłat sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie – według stanu na 29 września 2021 r. – należności z tytułu wpisu od skargi kasacyjnej nie zidentyfikowano (k.103).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r. poz. 2325, ze zm.; dalej: p.p.s.a.), Sąd odrzuca skargę kasacyjną, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
Odpis zarządzenia wzywającego do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej doręczono pełnomocnikowi strony skarżącej 8 września 2021 r., a zatem termin na jego uiszczenie upłynął 15 września 2021 r. W zakreślonym terminie wykazany brak fiskalny skargi kasacyjnej nie został usunięty.
W związku z powyższym należało stwierdzić, że z uwagi na fakt, że w terminie zakreślonym przez Sąd, nie uiszczono wpisu od skargi kasacyjnej, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. należało orzec jak w sentencji.