Uzasadnienie
Wraz ze skargą z 4 kwietnia 2018 r. na opisaną w komparycji decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W., K. K. (dalej jako: "skarżący"), wniósł o przyznanie prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych.
Zarządzeniem z 8 czerwca 2018 r. starszy referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie pozostawił powyższy wniosek bez rozpoznania. Po rozpatrzeniu sprzeciwu od powyższego orzeczenia postanowieniem z 25 lipca 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał w mocy zarządzenie starszego referendarza sądowego z 8 czerwca 2018 r.
W związku z powyższym zarządzeniem z 22 sierpnia 2018 r. Przewodniczący Wydziału V Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu, pod rygorem odrzucenia skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm., dalej jako: "p.p.s.a.") Sąd odrzuca skargę od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
Odpis zarządzenia z 22 sierpnia 2018 r. wzywającego do uiszczenia wpisu od skargi doręczono dorosłemu domownikowi skarżącego 27 sierpnia 2018 r. (ZPO – k. 80 akt sądowych), a zatem termin do jego wykonania mijał z dniem 3 września 2018 r.
Zgodnie z informacją z 12 września 2018 r. (k. 79 akt sądowych) w Rejestrze Opłat Sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie nie zidentyfikowano wpisu sądowego od przedmiotowej skargi.
W związku z powyższym należy stwierdzić, że skarżący w terminie zakreślonym przez Sąd, nie uiścił wpisu od skargi, dlatego też na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. należało orzec jak w sentencji postanowienia.