Uzasadnienie
W dniu 13 maja 2009 r. (data nadania pocztowego) JBK złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję
Rady do Spraw Uchodźców z dnia [...] kwietnia 2009 r., Nr [..] Do skargi cudzoziemiec załączył na Formularzu PPF wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów oraz ustanowienia adwokata.
Postanowieniem z dnia 11 sierpnia 2009 r. referendarz sądowy odmówił przyznania skarżącemu prawa pomocy w zakresie całkowitym.
Zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału z dnia 7 września 2009 r. skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi, w terminie siedmiu dni od daty otrzymania wezwania. W zarządzeniu zamieszczono pouczenie, iż nieuiszczenie w terminie wpisu od skargi spowoduje jej odrzucenie.
Wezwanie Sądu zostało doręczone w dniu 11 września 2009 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru - karta 45 akt sądowych). W związku z powyższym termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 18 września 2009 r. W zakreślonym terminie wpis nie został uiszczony.
W tej sytuacji na podstawie art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 z późniejszymi zmianami), Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w sentencji postanowienia.