Uzasadnienie
Rada do Spraw Uchodźców decyzją nr [...] z [...] marca 2009r. utrzymała w mocy decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z [...] lipca 2008r. Ww. decyzja Rady do Spraw Uchodźców z [...] marca 2009r. została doręczona stronie skarżącej w dniu [...] kwietnia 2009 r.
Skarżący, za pośrednictwem Rady do Spraw Uchodźców w dniu 11 maja 2009 r. (data nadania w urzędzie pocztowym – karta 12 akt sądowych) złożył skargę na powyższą decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.
Zgodnie z art. 53 §1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi [Dz.U. Nr 153, poz. 1270], dalej – p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
W przypadku skarżącego termin do wniesienia skargi na decyzję Rady do Spraw Uchodźców upłynął w dniu 8 maja 2009 r., natomiast skarga została złożona, o czym mowa wyżej, w dniu 11 maj 2009 r., czyli po upływie omówionego terminu.
W tej sytuacji, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 cyt. ustawy, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w sentencji postanowienia.