Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 9 września 2015 r. wezwano W. S. dalej: "strona" lub "skarżący" do uiszczenia wpisu sądowego od skargi.
W terminie do uiszczenia wpisu sądowego skarżący złożył wniosek o prawo pomocy.
Postanowieniem z dnia 3 lutego 2016 r. referendarz sądowy odmówił stronie przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie, tj. w zakresie całkowitym.
Skarżący wniósł sprzeciw na ww. postanowienie.
Po ponownym rozpoznaniu wniosku o przyznanie prawa pomocy Sąd postanowieniem z dnia 19 marca 2018 r. odmówił stronie przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie. Skarżący nie złożył zażalenia na to postanowienie. W konsekwencji zarządzeniem z dnia 3 lipca 2018 r. wezwano go do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 9 września 2015 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego w terminie dwóch miesięcy od dnia doręczenia wezwania. Z informacji pochodzącej ze strony internetowej www.royalmail.com/track-your-item (k. 90 akt sądowych) wynika, że powyższe wezwanie strona odebrała w dniu 11 lipca 2018 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego upływał zatem w dniu 11 września 2018 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (k. 94 akt sądowych) nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy.
W tej sytuacji Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zobowiązany był skargę odrzucić, o czym orzekł – na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.) – w sentencji postanowienia.