Uzasadnienie
T. K. (dalej też jako skarżący) wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzje Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] stycznia 2014 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia podlegania obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 28 marca 2014 r. skarżący został wezwany do uiszczenia, w terminie 7 dni wpisu sądowego od skargi, pod rygorem odrzucenia skargi. W otwartym terminie do uiszczenia wpisu sądowego skarżący wniósł o przyznanie mu prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.
W wyniku rozpoznania tego wniosku Referendarz sądowy odmówił postanowieniem z dnia 31 lipca 2014 r. zwolnienia skarżącego od kosztów sądowych. Następnie w wyniku złożenia sprzeciwu, Sąd postanowieniem z dnia 26 września 2014 r. odmówił przyznania skarżącemu prawa pomocy w zakresie częściowym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych. Wobec prawomocnego zakończenia postępowania w zakresie ww. wniosku, Sąd poinformował skarżącego o konieczności uiszczenia wpisu od skargi, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Jak wynika z treści zwrotnego potwierdzenia odbioru, informacja ta została doręczona skarżącemu dnia 3 lutego 2015 r. Tym samym siedmiodniowy termin do uiszczenia przez skarżącego wpisu sądowego upłynął w dniu 10 lutego 2015 r.
Zgodnie natomiast z notatką służbową z dnia 18 lutego 2015 r. po sprawdzeniu w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano do dnia 16 lutego 2015 r. wpłaty do niniejszej sprawy.
W związku z powyższym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, mając na uwadze, że zgodnie z art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi skarga podlega odrzuceniu, gdy w wyznaczonym terminie pomimo wezwania nie został uiszczony wpis, postanowił jak w sentencji.