Uzasadnienie
E. R. (dalej też jako skarżąca) złożyła skargę na decyzję Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia [...] lutego 2015 r. nr [...] w przedmiocie nakazu rejestracji odbiorników telewizyjnych i ustalenia opłaty za ich używanie.
Przewodniczący Wydziału VI Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zarządzeniem z 21 kwietnia 2015 r., na podstawie art. 220 § 1 i 3 ustawy z 30 sierpnia 2012 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz.U. z 2016 r., poz. 718, dalej: p.p.s.a.) wezwał skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od przedmiotowej skargi w kwocie 695 złotych, stosownie do § 1 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221, poz. 2193) w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Po otrzymaniu zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego E. R. wniosła w niniejszej sprawie o zwolnienie od kosztów sądowych. Postanowieniem Sądu z dnia 14 stycznia 2016 roku odmówiono przyznania skarżącej prawa pomocy w żądanym przez nią zakresie.
Na przedmiotowe postanowienie skarżąca wniosła zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, które zostało oddalone postanowieniem z dnia 9 czerwca 2016 roku sygn. akt II GZ 580/16.
W związku z powyższym rozstrzygnięciem Naczelnego Sądu Administracyjnego, zarządzeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 22 sierpnia 2016 roku wezwano skarżącą do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 21 kwietnia 2015 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi.
Przedmiotowe zarządzenie doręczono skarżącej w dniu 12 września 2016 roku. Tym samym siedmiodniowy termin do uiszczenia przez skarżącą wpisu sądowego upłynął w dniu 19 września 2016 r.
Zgodnie natomiast z notatką służbową z dnia 28 września 2016 r. po sprawdzeniu w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano do dnia 26 września 2016 r. wpłaty do niniejszej sprawy.
Tymczasem w myśl art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi skarga podlega odrzuceniu, gdy w wyznaczonym terminie pomimo wezwania nie został uiszczony wpis.
W związku z powyższym Sąd postanowił jak w sentencji.