Uzasadnienie
Uzasadnienie
S. C. oraz M. C. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie za pośrednictwem Głównego Inspektora Transportu Drogowego skargę na decyzję tego organu z dnia [...] marca 2017 r. Nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej.
Sąd przesłał skarżącym zarządzenie z dnia 25 maja 2017 r. wzywające do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego od skargi w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi. Zarządzenie zostało doręczone skarżącym w dniu 5 czerwca 2017 r. Skarżący na wezwanie Sądu nie uiścili wpisu sądowego od skargi. Jednocześnie Sąd postanowieniem z dnia 9 sierpnia 2017 r. odrzucił wniosek skarżących o przywrócenie terminu do uiszczenia wpisu sądowego.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Przepis art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 718 ze zm., nazywanej dalej "p.p.s.a.") stanowi, skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
W niniejszej sprawie odpis zarządzenia w sprawie wezwania do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego od skargi doręczono skarżącym w dniu 5 czerwca 2017 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął w dniu 12 czerwca 2017 r. W zakreślonym terminie wpis nie został jednak uiszczony wobec czego skarga podlega odrzuceniu.
W związku z powyższym, na podstawie art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, skarga podlega odrzuceniu.