Uzasadnienie
T. K. (dalej: "skarżący") wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...]lutego 2014 r. nr [...]w przedmiocie stwierdzenia podlegania obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił, co następuje.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: "p.p.s.a.") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez sąd.
W rozpoznawanej sprawie w dniu 28 kwietnia 2015 r. doręczono skarżącemu wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł. Siedmiodniowy termin rozpoczął bieg 29 kwietnia 2015 r. i upłynął z dniem 5 maja 2015 r. Zgodnie z aktami sprawy skarżący do dnia 18 maja 2015 r. nie uiścił należnego w sprawie wpisu sądowego od skargi, a więc w terminie zakreślonym w wezwaniu do uiszczenia wpisu.
Wobec powyższego, Sąd na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 58 § 3 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.