Uzasadnienie
Skarżący – R. P., w prawidłowym trybie i terminie, złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (dalej "WSA") skargę na postanowienie Ministra Sprawiedliwości.
W toku postępowania Skarżący wnioskował o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych. Postępowanie w tym przedmiocie zakończyło się ostatecznie odmową zadośćuczynienia żądaniu Skarżącego.
Zarządzeniem z 2 marca 2017 r. WSA wezwał Skarżącego do uiszczenia, w terminie 7 dni, wpisu od skargi, w kwocie 100 złotych, pod rygorem odrzucenia skargi (k. 49 akt). Zażalenie na to zarządzenie WSA postanowieniem z 31 sierpnia 2018 r. odrzucił (k. 165 akt), zaś Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażalenie na orzeczenie WSA z 31 sierpnia 2018 r. (k. 185 akt).
W konsekwencji powyższego, pismem z 18 lutego 2019 r., WSA poinformował Skarżącego o obowiązku wykonania przez niego w terminie 7 dni zarządzenia z 2 marca 2017 r., pod rygorem odrzucenia skargi (k. 197 akt). Korespondencję tą Skarżący odebrał osobiście 28 lutego 2019 r. (z.p.o. k. 198 akt).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz.U. 2018 r., poz. 1302), dalej "p.p.s.a." sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu (§ 3).
W rozpoznawanym przypadku Skarżący wniósł skargę na postanowienie, od której obowiązany był uiścić, w terminie 7 dni, wpis w kwocie 100 złotych.
Sąd stwierdza, że wezwanie w przedmiocie kosztów zostało Skarżącemu doręczone skutecznie 28 lutego 2019 r., zatem termin na jego wykonanie upłyną 7 marca 2019 r.
Z akt sprawy wynika, że Skarżący do chwili obecnej nie uiścił należnego wpisu od skargi (vide notatka służbowa k. 199 akt), wobec czego skarga podlega odrzuceniu.
Z tych względów Sąd orzekł jak w postanowieniu, czyniąc to w oparciu o art. 220 § 3 p.p.s.a.