Uzasadnienie
K. S.A. w upadłości układowej z siedzibą w K. (nazywane dalej "skarżącym") pismem z dnia 6 czerwca 2012 r. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję
Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] kwietnia 2012 r. Nr [...].
Zaskarżona decyzja została doręczona skarżącemu w dniu 4 maja 2012 r. (v. duplikat zwrotnego potwierdzenia odbioru dołączony do pisma organu z dnia 14 sierpnia 2012 r.).
Skarga została nadania w Urzędzie Pocztowym w dniu 6 czerwca 2012 r., listem poleconym Nr [...] (k. 7 akt sądowych).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, merytoryczne rozpoznanie zasadności skargi poprzedzone jest badaniem dopuszczalności do jej wniesienia. Polega ono m.in. na sprawdzeniu czy skarga została wniesiona z zachowaniem terminu określonego w art. 53 § 1 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270, nazywana dalej p.p.s.a). W myśl wspomnianego przepisu skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Z akt sprawy wynika, że zaskarżona decyzja z dnia [...] kwietnia 2012 r. została doręczona skarżącemu w dniu 4 maja 2012 r.
Stosownie do treści pouczenia zawartego w decyzji Głównego Inspektora Transportu Drogowego, skarżący powinien wnieść skargę do Sądu we wskazanym trzydziestodniowym terminie, którego bieg kończył się w dniu 4 czerwca 2012 r. Skarga została nadana w Urzędzie Pocztowym w dniu 6 czerwca 2012 r., na co wskazuje data stempla pocztowego na kopercie (v. k. 7 akt sądowych) oraz data sporządzenia skargi (k. 2 akt sądowych), a więc z uchybieniem ustawowo określonego terminu.
Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.