Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 7 listopada 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę T. D., zwanego dalej skarżącym, na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] kwietnia 2008 r.
Pismem z dnia 12 listopada 2008 r. pełnomocnik skarżącego radca prawny G. F. złożył wniosek o doręczenie odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem, celem złożenia skargi kasacyjnej.
Odpis wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony na adres pełnomocnika skarżącego w dniu 19 stycznia 2009 r.
W dniu 19 lutego 2009 r. pełnomocnik skarżącego wniósł od powyższego wyroku skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego, za pośrednictwem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (v. data stempla pocztowego, na liście poleconym [...] - k. 49 akt sądowych).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
W niniejszej sprawie, pełnomocnik skarżącego otrzymał odpis wyroku wraz z uzasadnieniem w dniu 19 stycznia 2009 r., a zatem termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął z dniem 18 lutego 2009 r. Nadając skargę kasacyjną w urzędzie pocztowym w dniu 19 lutego 2009 r., pełnomocnik skarżącego uchybił ustawowemu terminowi, o którym mowa w wyżej powołanym przepisie.
Biorąc powyższe pod uwagę, Sąd, na podstawie art. 178 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł jak w punkcie 1 sentencji.
Odnośnie punktu 2, Sąd orzekł na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 lit. A wskazanej ustawy.