Uzasadnienie
Wyrokiem z 10 marca 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił, wniesioną przez A. F. skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] marca 2014 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za zajęcie pasa drogowego. Odpis powyższego wyroku wraz z uzasadnieniem został wysłany w dniu 20 kwietnia 2015 r. ustanowionemu z urzędu pełnomocnikowi skarżącego - adw. K. L. (doręczony w dniu 6 maja 2015 r. – zwrotne potwierdzenie odbioru k. 89). W dniu 27 kwietnia 2015 r. skarżący poinformował Sąd, że odwołuje pełnomocnictwo adwokatowi K. L. Zarządzeniem z dnia 28 kwietnia 2015 r. Sąd wykreślił ze sprawy pełnomocnika skarżącego – adw. K. L. oraz poinformował skarżącego, że może zwrócić się do Okręgowej Rady Adwokackiej w [...] o zmianę pełnomocnika z urzędu.
Pismem z dnia 26 maja 2015 r. adwokat K. L. złożył skargę kasacyjną od wyroku wydanego w niniejszej sprawie.
Zarządzeniem z dnia 13 lipca 2015 r. Sąd wezwał adwokata K. Lesiaka do usunięcia braków formalnych skargi kasacyjnej, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej, poprzez nadesłanie nowego pełnomocnictwa do reprezentowania skarżącego w postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Wezwanie do usunięcia braków formalnych skargi kasacyjnej zostało doręczone adwokatowi K. L. w dniu 27 lipca 2015 r. Powyższe wezwanie nie zostało wykonane.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) – zwana dalej "p.p.s.a." skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W myśl art. 178 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Mając na uwadze fakt, że skarżący wypowiedział pełnomocnictwo pełnomocnikowi ustanowionemu z urzędu, zarządzeniem z dnia 1 czerwca 2015 r. wezwano adwokata K. L. do usunięcia braków formalnych skargi kasacyjnej poprzez nadesłanie pełnomocnictwa do reprezentowania skarżącego w postępowaniu przed sądami administracyjnymi - w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Wezwanie do usunięcia braków formalnych skargi kasacyjnej zostało doręczone adwokatowi K. L. w dniu 27 lipca 2015 r. Termin na wykonanie powyższego wezwania upływał zatem w dniu 3 sierpnia 2015 r. W zakreślonym terminie wezwanie Sądu nie zostało wykonane.
Mając powyższe na względzie, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 178 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.