Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 23 marca 2015 r., sygn. akt VI SA/Wa 1534/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Andrzej Wieczorek przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 23 marca 2015 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi B. Sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z [...] marca 2013 r. Nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej postanawia odrzucić skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z 17 marca 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił, wniesioną przez B. Spółka z o.o. z siedzibą w W., skargę na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z [...] marca 2013 r. Nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym.

Od powyższego wyroku, pismem z 12 czerwca 2014 r. skarżąca wniosła skargę kasacyjną wraz z wnioskiem o przyznanie prawa pomocy w zakresie częściowym, obejmującym zwolnienie od wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.

Prawomocnym postanowieniem z 22 września 2014 r., sygn. akt VI SA/Wa 1534/13 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił skarżącej przyznania prawa pomocy w żądanym zakresie (k. 184).

W wykonaniu zarządzenia z 4 lutego 2015 r. (k. 214) (w załączeniu do pisma z 5 lutego 2015 r.), w dniu 9 lutego 2015 r. doręczono pełnomocnikowi strony skarżącej (k. 221) odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej w wysokości 200 złotych, w terminie 7 dni pod rygorem jej odrzucenia.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.; dalej p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez Sąd.

Jak wynika z akt sprawy wezwanie do uiszczenia wpisu sadowego od skargi kasacyjnej zostało doręczone pełnomocnikowi strony skarżącej w dniu 9 lutego 2015 r., a zatem siedmiodniowy termin przewidziany do uiszczenia wpisu od skargi kasacyjnej upływał 16 lutego 2015 r. W zakreślonym terminie skarżąca spółka nie uiściła wymaganego wpisu, co potwierdza udzielona w dniu 13 marca 2015 r. przez Oddział Finansowo – Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie informacja o braku wpłaty w niniejszej sprawie.

Z tych też względów, działając na podstawie art. 220 § 3 oraz p.p.s.a. Sąd postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 22 września 2014 r., dokument z 4 sierpnia 2014 r., dokument z 4 sierpnia 2014 r., dokument z 17 marca 2014 r., dokument z 2 października 2013 r., dokument z 1 sierpnia 2013 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.