Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 3 lipca 2014 r., sygn. akt VI SA/Wa 1541/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Zbigniew Rudnicki przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 3 lipca 2014 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi D. Spółka Jawna z siedzibą w O. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] marca 2014 r., nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za przejazd pojazdem nienormatywnym bez zezwolenia

Sentencja

postanawia:

  1. 1. odrzucić skargę;
  2. 2. zwrócić skarżącej D. Spółka Jawna z siedzibą w O. kwotę 200 (słownie: dwieście) złotych tytułem uiszczonego wpisu sądowego od skargi.

Uzasadnienie

Skarżąca – D. Spółka Jawna z siedzibą w O. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] marca 2014 r., nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za przejazd pojazdem nienormatywnym bez zezwolenia.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VI z dnia 12 maja 2014 r. wezwano skarżącą do usunięcia braku formalnego skargi w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi poprzez złożenie oryginału lub poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza kopii odpisu pełnego z Krajowego Rejestru Sądowego spółki (ewentualnie pobranego w oparciu o art. 4 ust. 4aa ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym Dz. U. z 2007 r. Nr 168, poz. 1186 wydruku komputerowego) obejmującego swym zakresem dzień wniesienia skargi. Nadto wezwano skarżącą do uiszczenia, w terminie 7 dni, wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 złotych pod rygorem odrzucenia skargi.

Przedmiotowe zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego oraz wezwanie do usunięcia braku formalnego skargi zostały odebrane przez upoważnionego pracownika skarżącej – M. M. dnia 29 maja 2014 r. Strona skarżąca dnia 2 czerwca 2014 r. dokonała wpłaty kwoty 200 zł tytułem wpisu sądowego od skargi, jednakże nie nadesłała odpisu pełnego z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 poz. 270 ze zm.) – zwanej dalej: p.p.s.a., sąd odrzuci skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

W niniejszej sprawie pomimo skutecznego doręczenia wezwania do uzupełnienia braku formalnego skargi (29 maja 2014 r. k. 14 akt), powyższy brak nie został uzupełniony – nie został nadesłany odpis pełny z Krajowego Rejestru Sądowego spółki obejmujący swym zakresem dzień wniesienia skargi. Termin na wykonanie wezwania upłynął bezskutecznie dnia 5 czerwca 2014 r. Skarżąca dokonała jedynie wpłaty kwoty 200 zł tytułem wpisu sądowego od skargi.

Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 8 sierpnia 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.