Uzasadnienie
Skarżąca – D. Spółka Jawna z siedzibą w O. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] marca 2014 r., nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za przejazd pojazdem nienormatywnym bez zezwolenia.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VI z dnia 12 maja 2014 r. wezwano skarżącą do usunięcia braku formalnego skargi w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi poprzez złożenie oryginału lub poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza kopii odpisu pełnego z Krajowego Rejestru Sądowego spółki (ewentualnie pobranego w oparciu o art. 4 ust. 4aa ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym Dz. U. z 2007 r. Nr 168, poz. 1186 wydruku komputerowego) obejmującego swym zakresem dzień wniesienia skargi. Nadto wezwano skarżącą do uiszczenia, w terminie 7 dni, wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 złotych pod rygorem odrzucenia skargi.
Przedmiotowe zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego oraz wezwanie do usunięcia braku formalnego skargi zostały odebrane przez upoważnionego pracownika skarżącej – M. M. dnia 29 maja 2014 r. Strona skarżąca dnia 2 czerwca 2014 r. dokonała wpłaty kwoty 200 zł tytułem wpisu sądowego od skargi, jednakże nie nadesłała odpisu pełnego z Krajowego Rejestru Sądowego.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 poz. 270 ze zm.) – zwanej dalej: p.p.s.a., sąd odrzuci skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
W niniejszej sprawie pomimo skutecznego doręczenia wezwania do uzupełnienia braku formalnego skargi (29 maja 2014 r. k. 14 akt), powyższy brak nie został uzupełniony – nie został nadesłany odpis pełny z Krajowego Rejestru Sądowego spółki obejmujący swym zakresem dzień wniesienia skargi. Termin na wykonanie wezwania upłynął bezskutecznie dnia 5 czerwca 2014 r. Skarżąca dokonała jedynie wpłaty kwoty 200 zł tytułem wpisu sądowego od skargi.
Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.