Uzasadnienie
W dniu [...] sierpnia 2014 r. postanowieniem referendarza sądowego odmówiono przyznania prawa pomocy w zakresie częściowym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych C. Sp. z o.o. z siedzibą w W. Postanowienie to zostało doręczone na adres skarżącej w dniu [...] września 2014 r. W dniu [...] września 2014 r. skarżąca nadała w placówce pocztowej zażalenie na powyższe postanowienie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje;
Zgodnie z art. 259 § 1 w zw. z art. 258 § 2 pkt 7 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) – dalej p.p.s.a., od postanowień referendarza sądowego w przedmiocie przyznania lub odmowy przyznania prawa pomocy, strona może wnieść do właściwego wojewódzkiego sądu administracyjnego sprzeciw w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia. Sprzeciw wniesiony po terminie oraz sprzeciw, którego braki formalne nie zostały uzupełnione, sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym (art. 259 § 2 p.p.s.a.).
Postanowienie referendarza sądowego z dnia 28 sierpnia 2014 r. wraz z pouczeniem o trybie i terminie wniesienia środka zaskarżenia od tego postanowienia, zostało doręczone skarżącej w dniu 16 września 2014 r., zatem siedmiodniowy termin do wniesienia sprzeciwu od tego postanowienia upłynął z dniem 23 września 2014 r. Skarżąca sprzeciw od postanowienia referendarza sądowego złożyła w dniu 24 września 2014 r., zatem po terminie.
Z tego względu sprzeciw, jako wniesiony po terminie, podlega odrzuceniu na podstawie art. 259 § 2 p.p.s.a.