Uzasadnienie
W dniu [...] grudnia 2009 r. skarżąca – [...] Sp. z o.o. z siedzibą w [...] (wcześniej: [...] Sp. z o.o. w [...]) – wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, za pośrednictwem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi skargę na decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia [...] listopada 2009 r. znak: [...] w przedmiocie zakazu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie wyrobu napojów spirytusowych.
Wraz ze skargą został złożony wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie całkowitym. Postanowieniem z dnia 24 czerwca 2010 r. Referendarz sądowy odmówił skarżącej przyznania prawa pomocy w zakresie całkowitym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych oraz ustanowienie radcy prawnego. Przesyłka sądowa prawidłowo awizowana została zwrócona do WSA w Warszawie z adnotacją urzędu pocztowego: "zwrot po upływie terminu". Sąd na podstawie art. 73 § 4 p.p.s.a. uznał, iż doręczenie przesyłki sądowej nastąpiło w dniu 21 lipca 2010 r. Skarżący nie złożył sprzeciwu.
Zarządzeniem z dnia [...] sierpnia 2010 r. strona skarżąca została wezwana przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie do uiszczenia wpisu sądowego w wysokości 200 (dwieście) złotych. Na wykonanie tego obowiązku Sąd wyznaczył skarżącej termin 7 dni, pouczając stronę o rygorze odrzucenia skargi w przypadku nieuiszczenia wpisu w wyznaczonym terminie.
W/w. wezwanie do uiszczenia wpisu – dwukrotnie prawidłowo awizowane - zostało zwrócone do Sądu z adnotacją urzędu pocztowego: "nie podjęto w terminie". Sąd na podstawie art. 73 § 4 p.p.s.a. uznał, iż doręczenie przesyłki sądowej nastąpiło w dniu 31 sierpnia 2010 r. Strona skarżąca nie uiściła żądanego wpisu (vide: notatka służbowa z dnia [...] września 2010 r.– k. 87 v.).
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Skarga podlega odrzuceniu.
Stosownie do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku –
Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej zwana p.p.s.a.) sąd odrzuca skargę, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
Wezwanie do uiszczenia wpisu zostało uznane za doręczone skarżącej doręczone w dniu 31 sierpnia 2010 r. Termin uiszczenia wpisu upływał zatem w dniu 7 września 2010 r. W tym terminie strona skarżąca nie uiściła należnego wpisu. Z informacji udzielonych przez Oddział Finansowo – Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wynika, że do dnia 9 września 2010 r. żądana kwota nie została uiszczona. (vide: k. 56v.)
W tym stanie rzeczy, Sąd działając na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w postanowieniu.